Mİ3 Fastboot modda Rom kurma

Merhabalar bu yazımızda sizlere fastboot mod üzerinden rom kurmayı anlatmaya çalışacağım.

Uyarı aşağıdaki işlemleri uygulamanız sonucu oluşacak sorunlardan şahsım ve miuiazerbaycan.com sorumlu tutulamaz.
Resim
1.Adım
Her zaman olduğu gibi öncelikle gerekli dosyaları indiriyoruz.
1-Rom flashing tool http://bigota.d.miui.com/tools/MiPhone20140509.exe
2-Fasboot rom dosyasını buradan indirebilirsiniz. Dikkat cihaza uygun rom indiriniz, emin olmadığınız durumda bu konu altında sorunuz.
http://en.miui.com/thread-14641-1-1.html

2.Adım
Dosyaların indirme işlemi bittikten sonra flash tool uygulamasını zip’ten çıkarıp bilgisayarımıza kuruyoruz.Ancak bu uygulama windows 8 üzerinde sorun çıkarmaktadır.Eğer mümkün ise windows 7 veya daha alt bir sürüm kullanan bir bilgisayar kullanmalısınız.
Kurduğumuz MiFlash.exe uygulamsını çalıştırıp telefonumuzu kapattıktan sonra ses kısma ve güç tuşlarına basarak fastboot moduna alıyoruz.Cihazı usb kablo yardımı ile bilgisayara bağladıktan sonra eğer sürücüler kurulu değil ise kurulmalarını bekliyoruz.
Daha sonra indirdiğimiz rom dosyasının içindeki cancro_images isimli kalsörü dilediğiniz bir konuma çıkarıyoruz.Çıkardığımız klasörü açıp adres çubuğunda yazan dosya yolunu kopyalıyoruz.
Resim
3.Adım
Şimdi ise son aşamaya geldik.Kopyaladığımız adresi MiFlash tool’daki boş adres çubuğuna yapıştırıyoruz ve “Flash”butonuna tıklayark ilerleme çubuğunun yeşile dönmesini bekliyoruz.Bunun anlamı rom’un cihaza başarı ile kurulduğudur.
Resim
Resim

Saygılarımla..

Konu MİUİ Türkiye sitesinde @12dyl1983 isimli kullanıcıdan alıntıdır: http://www.forum.miuiturkiye.net/konu-MI3-Fatsboot-Modda-Rom-Kurma.html

Comments

comments

Posted in Blog, Genel, Xiaomi Məhsulları.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir